کاربرگرامی، لطفا برای دریافت کدفعالسازی گوشی هوشمند خود به واحد گارانتی و خدمات حامیران از طریق لینک زیر مراجعه کنید

دریافت کد رجیستری

 

 

کد ریجستری گوشی چیست؟

برای جلوگیری از قاچاق گوشی های همراه طرح فعالسازی ریجستری گوشی های همراه بوجود آمد. کد ریجستری یک کد 6 رقمی می باشد که هنگام خرید گوشی توسط فروشنده در اختیار خریدار قرار میگیرد. درواقع این کد برای دادن حق مالکیت یک گوشی به یک سیم کارت خاص است. برای مثال شما یک گوشی سامسونگ A73 خریداری کرده اید و میخواهید از سیمکارت خود در آن استفاده کنید پس برای فعال کردن به دریافت کد ریجستری نیاز دارید. در ادامه مطلب شما را با نحوه دریافت و فعال سازی کد ریجستری آشنا مینماییم با ما همراه باشید…

دریافت کد فعالسازی ریجستری
دریافت کد فعالسازی ریجستری

نحوه دریافت کد ریجستری

نحوه دریافت کد ریجستری بستگی به نوع خرید گوشی همراه شما دارد.  اینکه گوشی نو خریداری شده یا به صورت دست دوم.

اگر گوشی نو خریداری شده باشد.

اگر گوشی شما نو باشد و از فروشگاه موبایل خریداری شده باشد یک کارت فعالسازی یا Activation Card  داخل جعبه گوشی همراه قراردارد که کد ریجستری گوشی شما در آن نوشته شده است. 

تذکر: اگر کارت فعالسازی داخل جعبه گوشی نبود از خرید آن گوشی خودداری کنید. اگر کد ریجستری داخل کارت نوشته نشده است میتوانید وارد سایت شرکت گارانتی گوشی خود شوید و با وارد کردن شناسه IMEI کد ریجستری گوشی خود را دریافت کنید.

 

اگر گوشی دست دوم خریداری شده باشد.

اگر گوشی شما دست دوم است یعنی قبلا توسط فروشنده ریجستر شده است با قراردادن سیمکارت جدید سامانه همتا سیم کارت شما را به عنوان سیم کارت بیگانه با گوشی شناسایی میکند و بعد از مدتی گوشی و سیم کارت شما غیر فعال میشود.

برای جلوگیری از غیر فعال شدن از فروشنده بخواهید تا کار انتقال مالکیت گوشی را در سامانه همتا انجام دهد یا خودتان وارد سامانه همتا شوید و مراحل انتقال مالکیت گوشی به سیمکارت جدید را انجام دهید. بعد از انجام مراحل کد ریجستری از طرف سامانه همتا برای شما از طریق پیامک ارسال میشود.

کاربرانی که از حامیران همراه خرید کرده اند برای دریافت کد ریجستری گوشی هوشمند خود به واحد گارانتی و خدمات حامیران از طریق لینک زیر مراجعه کنند.

دریافت کد ریجستری